• Alparslan Savunma Bilimleri Enstitüsü • Enstitü Duyuruları


    Savunma Bilimleri Dergisi (The Journal of Defense Sciences) Mayıs 2019 sayısı yayımlanmıştır. Dergiye ulaşmak için tıklayınız.

   Milli Savunma Üniversitesi Alparslan Savunma Bilimleri Enstitüsü 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Güz Dönemi (1. Yarıyıl) Lisansüstü Programlara Öğrenci müracaatları için Tıklayınız. Adaylara tavsiye edilen "Okuma Önerileri" için Tıklayınız.

   Alparslan Savunma Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Güz Dönemi Programları için Tıklayınız.

   Alparslan Savunma Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü, Ocak-Mayıs 2019 Konferans Planı kapsamında; 03 Mayıs 2019 tarihinde Sayın Doç.Dr. Elif ÇOLAKOĞLU tarafından “Uluslararası Göç ve Mülteciler Sorunu” konulu konferans icra edilmiştir. Fotoğraflar için tıklayınız.

   Millî Savunma Üniversitesi 2019/06-18 Nu’lı Senato Kararı ile “Tez Hazırlama Kılavuzu” güncellenmiştir. 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı itibariyle güncel “Tez Hazırlama Kılavuzu” kullanılacaktır. Kılavuz için tıklayınız.

   Alparslan Savunma Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü tarafından YL/DR öğrencilerine yönelik olarak 24 Nisan 2019 tarihinde Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’ye eğitim ve teknik amaçlı gezi düzenlenmiştir. Gezi fotoğrafları için tıklayınız.

   Savunma Bilimleri Dergisi (The Journal of Defense Sciences) Mayıs sayısı için makale kabulü tamamlanmıştır. Kasım 2019 sayısı için 01 Eylül 2019 tarihine kadar makale kabul edilmektedir.

   Alparslan Savunma Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü, Ocak-Mayıs 2019 Konferans Planı kapsamında; 17 Nisan 2019 tarihinde Sayın Osman KIRLI tarafından “Lazer Sistemlerinin Savunma Sanayindeki Yeri ve Kullanım Alanları” konulu konferans icra edilmiştir. Fotoğraflar için tıklayınız.

   Alparslan Savunma Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü, Ocak-Mayıs 2019 Konferans Planı kapsamında; 05 Nisan 2019 tarihinde Sayın Doç.Dr.Serhat ÇAKIR tarafından “Savunma Sanayinde Yönlendirilmiş Enerji Kaynakları” konulu konferans icra edilmiştir. Fotoğraflar için tıklayınız.

   Alparslan Savunma Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü tarafından YL/DR öğrencilerine yönelik olarak 27 Mart 2019 tarihinde ASELSAN A.Ş.’ye eğitim ve teknik amaçlı gezi düzenlenmiştir. Gezi fotoğrafları için tıklayınız.

   Alparslan Savunma Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü tarafından YL/DR öğrencilerine yönelik olarak 20 Mart 2019 tarihinde HAVELSAN A.Ş.’ye eğitim ve teknik amaçlı gezi düzenlenmiştir. Gezi fotoğrafları için tıklayınız.

   Alparslan Savunma Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü, Ocak-Mart 2019 Konferans Planı kapsamında; 01 Mart 2019 tarihinde Sayın Rıfat DALKIRAN (TÜBİTAK-İLTAREN) tarafından “Elektronik Harp Uygulamaları” konulu konferans icra edilmiştir. Fotoğraflar için tıklayınız.

   Alparslan Savunma Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü, Ocak-Mart 2019 Konferans Planı kapsamında; 18 Ocak 2019 tarihinde Sayın Dr.Gen.Müh.Burçak ÇABUK ve Dr.Alb.Atakan KONUKBAY tarafından “Güçlü Bir Gelecek İçin KBRN Savunma” konusunda konferans verilmiştir. Fotoğraflar için tıklayınız.

   Alparslan Savunma Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü tarafından Harp Tarihi Ana Bilim Dalı Askeri Tarih Programı yüksek lisans öğrencilerine yönelik olarak 10 Ocak 2019 tarihinde Genelkurmay Askerî Tarih ve Stratejik Etüt (ATASE) Daire Başkanlığı Arşivine eğitim amaçlı gezi düzenlenmiştir. Fotoğraflar için tıklayınız.

   Alparslan Savunma Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü, Ocak-Mart 2019 Konferans Planı kapsamında; 04 Ocak 2019 tarihinde Sayın Arda MEVLÜTOĞLU tarafından “Vakalar Üzerinden Savunma Teknolojilerinin Dönüşümü” konulu konferans icra edilmiştir. Fotoğraflar için tıklayınız.

   Alparslan Savunma Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü tarafından YL/DR öğrencilerine yönelik olarak 03 Ocak 2019 tarihinde FNSS Savunma Sistemleri A.Ş.’ye eğitim ve teknik amaçlı gezi düzenlenmiştir. Gezi fotoğrafları için tıklayınız.

   Alparslan Savunma Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü, Harp Silah ve Araçları Ana Bilim Dalı Silah Sistemleri Mühendisliği Yüksek Lisans Programı kapsamında; 10 Aralık 2018 tarihinde Prof.Dr.Ulvi ŞEKER’in moderatörlüğünde Dr.Öğr.Üyesi Şükran KATMER tarafından “Şekil Hafızalı Polimerler” konusunda konferans verilmiştir. Fotoğraflar için tıklayınız.

   Alparslan Savunma Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü Ocak-Mart 2019 Konferans Planı yayınlanmıştır. Ayrıntılar için tıklayınız.

   Alparslan Savunma Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü tarafından YL/DR öğrencilerine yönelik olarak 04 Aralık 2018 tarihinde ROKETSAN A.Ş.’ye eğitim ve teknik amaçlı gezi düzenlenmiştir. Gezi fotoğrafları için tıklayınız.

   Alparslan Savunma Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü, Harp Silah ve Araçları Ana Bilim Dalı Silah Sistemleri Mühendisliği Yüksek Lisans Programı kapsamında; 03 Aralık 2018 tarihinde Prof.Dr.Ulvi ŞEKER’in moderatörlüğünde Emekli (Prof.Dr.) Okan ADDEMİR tarafından “Balistik Malzeme Seçimi” konusunda konferans verilmiştir. Fotoğraflar için tıklayınız.

   Savunma Bilimleri Dergisi (The Journal of Defense Sciences) Kasım 2018 sayısı yayımlanmıştır. Dergiye ulaşmak için tıklayınız.

   Alparslan Savunma Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü tarafından YL/DR öğrencilerine yönelik olarak 31 Ekim 2018 tarihinde Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’ye eğitim ve teknik amaçlı gezi düzenlenmiştir. Gezi fotoğrafları için tıklayınız.

   Savunma Bilimleri Dergisi (The Journal of Defense Sciences) Kasım sayısı için makale kabulü tamamlanmıştır. Mayıs 2019 sayısı için 01 Mart 2019 tarihine kadar makale kabul edilmektedir. Dergi hakkında tıklayınız.
Sayfa Başına Dön