العربية        Pусский |  Français |  中文 |  English |    Türkçe | 
 • Uluslararası İlişkiler Şube  Uluslararası İlişkiler Şube Müdürlüğü Kara Harp Okulu'nda öğrenim gören Misafir Askeri Personelin tüm işlemleri ile KHO'nun yurt dışında katıldığı ve KHO'da icra edilen uluslararası faaliyetlerle ilgili işlemleri yürüten karargah birimidir.

  KHO'da her yıl Uluslararası İlişkiler Şube tarafından yurt içinde ve yurt dışında çeşitli uluslararası faaliyetler düzenlenmektedir.

  Yurt içinde düzenlenen faaliyetlerden en kapsamlı olanı Uluslararası Harbiyeli Askeri Eğitim, Atış ve Tatbikat Haftası(UHASAT)dır. Faaliyet ilk olarak 2008 yılında düzenlenmiştir. Bu faaliyetler ile dost ve müttefik ülke kara harp okulları ile ilişkilerin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Katılımcı her ülkeden 1 subay ve 3 öğrenci davet edildiği bu faaliyet 7-10 gün sürelidir. 2015 yılında UHASAT'a 22 ülkeden toplam 89 yabancı personel katılmıştır.

  Yurt dışında düzenlenen faaliyetler kapsamında yurt dışı tetkik gezileri, uluslararası geziler ile uluslararası faaliyetler için KHO tarafından yurt dışına gönderilen heyetler sayılabilir.

  13-17 Kasım 2013 tarihleri arasında Kore Cumhuriyeti KHO tarafından düzenlenen festival kapsamındaki makale takdim yarışmasında, KHO üçüncülük ve teşvik ödülü elde etmiştir. 23-27 Mart 2015 tarihinde Sanremo/İtalya'da düzenlenen Uluslararası Silahlı Çatışma Hukuku Yarışması'nda KHO bireysel sıralamada üçüncülük karma takım sıralamasında ikincilik elde etmiştir.


Sayfa Başına Dön